Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispevek na peci

Autor otta ježek
Předmět prispevek na peci
Dotaz

Dobry den,mel bych dotaz ohledne pece o osobu blizkou.Jsem dlouhudobne nemocny a manzelka na me pobirala prispevek na peci.Ted se rozvadime a manzelka uz nadale nechce prispevek pobirat,tak jsem se obratil na svoji dceru ktera by se o me starala ale bylo ji zdeleno ze kdyz je v insolvenci tak nemuze pobirat prispevek na peci,Ma tedy insolvence na pobirani prispevku nejaky vliv?                            

          dekuji za odpoved a preji pekny den         Ježek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ježku,

 především příspěvek na péči je Váš nikoliv manželky. Vy platíte za služby tomu, kdo Vám je poskytuje. Vůbec nechápu jak Vám mohl někdo říct, takovou hloupost o Vaší dceři. 
Napište prohlášení, že hlavní pečující osobou bude Vaše dcera, to podepište. Zároveň prohlášení musí podepsat dcera, aby potvrdila souhlas, že bude hlavní pečující osobou. Kolik jí dáte z Vašeho příspěvku na péči je věc mezi Vámi dvěma. Tudíž ona nepřihlašuje žádné příjmy a je zcela irelevantní jestli je v insolvenci. Pokud by Vám opět na Úřadu práce tvrdili ten nesmysl doporučuji Vám, abyste si ho nechal dát písemně.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.