Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PŘÍSPĚVEK NA PÉČI

Autor VLADIMIRA
Předmět PŘÍSPĚVEK NA PÉČI
Dotaz Dobrý den pane Krása, chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na péči o osobu blízkou. Jedná se o sestru s Dawnovým syndromem, má k tomu cukrovku a píchám ji inzulín. Její psychický stav se zhoršuje, také začínají problémy s hygienou a další zdravotní věci se zhoršují. Má ZTP/P. Děkuji ILLESOVA VLADIMIRA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Illesová,

především, o příspěvek na péči nemůžete žádat Vy, ale Vaše sestra. Pokud má sníženou právní způsobilost, tak jejím jménem může požádat opatrovník. Myslím, že tak jak popisujete zdravotní stav, tak Vaše setra  mohla pobírat příspěvek na péči již již dávno. Žádost se podává na ÚP ČR.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji