Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prispevek na peci - dite s neurofibromatozou

Autor Petra
Předmět Prispevek na peci - dite s neurofibromatozou
Dotaz Dobry den,mam dotaz ohledne zadosti prispevku na peci.Syn (11let) ma neurofibromatozu typu NF1.Ma psychicke potize,je sledovany na koznim,onkologii,neurologii,ortopedii,ocni a dalsi potrebna vysetreni podstupujeme pravidelne nekolikrat do roka,vcetne magneticke rezonance,VEP vysetreni oci atd.Ma i velke problemy ve skole,porucha uceni,tudis IVP stupen 3.Jsem samozivitelka,syn me zabere neustalou peci spoustu casu i energie.Mam v tomto pripade a s touto diagnozou narok na prispevek? Velice dekuji za vasi odpoved,preji krasny den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

především příspěvek na péči může být přiznán Vašemu synovi, ale Vy, jako rodič, a tudíž i zákonný zástupce byste příspěvek dostávala.

Žádost se podává na Úřadu práce a myslím si, že by Váš syn mohl mít nárok na I. nebo II. stupeň PnP. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.