Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PnP na syna s atp. autismem

Autor Romana Svobodová
Předmět PnP na syna s atp. autismem
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám na Vás dotaz ohledně mého syna s atp. autismem vysoce funkčním. Do ledna jsem probírala 2 stupeň závislostí a měl průkaz ZTP. Dnes jsem obdržela rozhodnutí, že nepotřebuje žádnou pomoc. Přitom si syn sám neudělá jídlo, jen ho vytáhne z lednice, neumi se vysprchovat-zastříká celou koupelnu na stropě, na dveře, zemí, prosté všude i na zásuvky, nelze mu toto vysvětlit, nedokáže udržovat čisto v pokoji, neodnese si žádné nadobi, skladuje to tam, není schopen jet dál než do školy. Myslim tím autobus, dále se ne orientuje, bojí se. Samozřejmě má velký problém se změnou. To nezvládá vůbec. Nevim co paní doktorka vypsala, papíry jsem neviděla, syna vidí jen chvili a ani se neptal na žádné otázky, nic s námi nevyplňovala a ani nedala přečíst. To samé si myslím o sociální pracovnici. Syn je chytrý, v tom má výhodu, ale jinak je nemožný. Psycholožka psala, že je to stále stejné a potřebuje 2 stupeň podpory ve škole. Nesouhlasím s rozhodnutím. Ráda bych zda máte stejný názor a jak mám dále postupovat, když s tímto nesouhlasím. Dekuji moc za odpověď S přáním hezkého dne Romana Svobodová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

domnívám se, že posudkové rozhodnutí je chybné, ale na mém názoru moc nezáleží. Doporučuji Vám, abyste se ve lhůtě 15 dní od doručení rozhodnutí o odebrání PnP odvolali. Odvolání je jednoduché, stačí napsat, že nesouhlasíte s rozhodnutím o odebrání PnP dle rozhodnutí, jehož kopii přiložíte. Dobré by bylo také přiložit co nejčerstvější zprávu odborného lékaře. Odvolání se podává na Úřad práce, který vydal rozhodnutí, ale adresuje se na Odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19., 128 02 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása