Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pnp

Autor Mirka K.
Předmět pnp
Dotaz

Dobrý den, mám syna invalidního ve III. stupni. Zažádali jsme o pnp. Pokud mu přiznají nejnižší stupeň, který ho moc nevytrhne,
máme odvolat, podat novou žádost nebo kdy lze podat žádost o zvýšení pnp a existuje na žádost o zvýšení pnp nějaký formulář? Děkuji. M. Kunclová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kunclová,

pokud se domníváte, že přiznaný stupeň pnp neodpovídá míře závislosti Vašeho syna, můžete se do 15 dní od doručení rozhodnutí o přiznání pnp odvolat. Odvolání se posílá na Odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Do odvolání je nutné napsat, že posudkový orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu Vašeho syna. Bylo by dobré, abyste to podepřela nějakou zdravotní zprávou ošetřujícího lékaře.

S pozdravem Václav Krása