Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Péče o dite

Autor Zuzana
Předmět Péče o dite
Dotaz Dobrý den, Jsem samozivitelka, pobiram invalidní důchod 1st. a příspěvek na péči v 1.stupni. Mému synovi byl přiznám příspěvek na péči ve 4. stupni. Mohu já být hlavní pečující osoba o svého syna? S péčí mi pomáhají rodiče, kteří jsou již ve starobnim důchodu.

Odpověd na dotaz:


Vážená paní Zuzano,

samozřejmě, že můžete být hlavní pečující osobou, zvláště, pokud Vám pomáhají rodiče. Důležité je, že Váš příspěvek na péči ani PnP Vašeho syna, se nepočítá do příjmů společně posuzovaných osob a tak je pravděpodobné, že byste měla mít náto na dávky hmoltné nouze.  


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.