Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Parkování v Praze a průkaz ZTP

Autor Bohuslav Koutný
Předmět Parkování v Praze a průkaz ZTP
Dotaz Dobrý den, jsem držitelem inv.důchodu III.stupně ( těžce postižen pohybový aparát) a jsem držitelem průkazu ZTP, vydaný MČ pro Prahu 5. V únoru jsem jel k lékaři ( Praha 2) a nikde v okolí sídla lékaře nebylo volné místo pro držitele průkazu ZTP, ale bylo volné v modré zóně. Zaparkoval jsem tam na dobu nezbytně nutnou ( asi půl hodiny).K lékaři jsem byl objednaný. Nic méně mě teď došla výzva o zaplacení pokuty za nesprávné parkování. Ptám se tedy, kde jsem měl zaparkovat, když zóny pro tělesně postižené jsou obsazené, musím se dostavit na určité místo v určitý čas a ani v blízkém okolí, nebylo nic pro držitele průkazu ZTP volného, které bych snad zvládl dojít k lékaři. proč MČ Prahy, neakceptují parkování v modrých zónách pro tělesně postižené,když je zřejmé, že těchto míst v určitých místech ( lékaři,úřady atd) nejsou dostačující, když je zřejmé, že jsem žádnému rezidentovi nepřekážel ( bylo v tuto dobu asi 8 míst volných) na co je zákonné opatření v silničním zákoně o pozemních komunikacích, že postižení mohou za určitých podmínek stát v zákazu, vjíždět do pěších zón, i do zákazu vjezdu, když obec se tímto zákonném neřídí? kde je tedy vyšší norma ? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Koutný,

 bohužel v této věci Vám moc neporadím, protože v Praze je skutečně taková situace, že není vyřešena možnost, alespoň dočasného parkování držitelů průkazů ZTP v modrých zónách. NRZP ČR zkoušela Magistrát města Prahy několikrát oslovit, ale Praha nemá vůli tento problém řešit.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.