Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ošetřovné

Autor Irena Fibikarová
Předmět Ošetřovné
Dotaz Dobrý den dnes jsem zjistila že nemám nárok na ošetřovné na syna se kterým jsem musela zůstat domaod 11.3.2020 z důvodů státem uzavřených školských zařízení ohledně koronaviru .Syn má přiznaný invalidní důchod 3.stupně a příspěvek na péči ve 4.stupni .Já pracuji na smlouvu na dobu neurčitou a odvádím zdravotní i socialní pojištění.Je možné že nějak v zákoně zapoměli že ti starší hendikepovaní již pobírají důchody a tudíž nejsou nezaopatřením dítětem?Na Ossz mi poradily abych napadla tvrdost zákona .Tak neví jestli jsem schopná uspět nebo až do 30.6. budu doma zadarmo.Děkuji za odpověd Fibikarová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fibikarová,

domnívám se, že toto je opravdu velmi zvláštní a přiznám se, že nebylo domyšleno, když se připravovala tato legislativa, jak to bude v případě, že opečovávaná osoba bude příjemcem důchodu. Je pravda, že se v takovém případě nejedná již o osobu nezaopatřenou. Věc bude NRZP ČR dál řešit.

S pozdravem Václav Krása