Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odejmutí pnp

Autor LUDMILA
Předmět Odejmutí pnp
Dotaz Dobrý den přeji. CHCI SE ZEPTAT, BRALA JSEM DOPOSUD NA SYNA PNP 3 STUPEŇ. OD ROKU 2007 AZ DO TEĎ 2018.SYNOVI JE 17 LET ZADALI JSME PO DVOU LETECH ZNOVA A PNP MU BYL CELÝ ODEBRÁN. PŘITOM TO NECHÁPU KDYŽ MU TEĎ DALÍ I INVALIDNÍ DŮCHOD 3.SYN MÁ SCHIZOIDNI PORUCHU, ADHD, PORUCHA CHOVÁNÍ A ASTMA. TEĎ JSEM SE ODVOLALA A BUDU ČEKAT. CHTĚLA BYCH JEN VĚDĚT OD VAS KDYŽ MU V ÚNORU UŽ BUDE 18 ZDA MÁME NĚJAKÝ ÚSPĚCH U ODVOLÁNÍ A NEBO JESTLI KDYŽ MU TEĎ DALÍ INVALIDNÍ DŮCHOD TAK JESTLI TO NEMÁ NA TO VLIV. SYN POTŘEBUJI STÁLE PECI, MÁ ŠPATNOU ORIENTACI. TEĎ NASTOUPÍ DO DRUHÉHO ROČNÍKU NA ŠKOLE.MEL JAKO ASTMATIK ZMESKANO 260 HODIN.V ROZHODNUTÍ MI PŘIŠLO ŽE MU BODY NEUZNALI, ŽE PŘI SOCIÁLNÍM ŠETŘENÍ SI HRÁL HRY DOMA NA MOBILU.V PAPÍRECH MÁ SYN OD LÉKAŘŮ VŠUDE PSÁNO CO NEZVLÁDÁ A ŽE PŘI VŠEM POTŘEBUJE DOPOMOC. DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚĎ.

Odpověd na dotaz:


Vážená paní Ludmilo,

PnP nemá žadnou souvislost s přiznáním ID III. stupně. Dovršením věku 18 let příjemce PnP dochází zpravidla k novému posouzení. Přesto, zrušení PnP ze III. stupně není určitě standardní. Doporučuji Vám, abyste podala odvolání, které musíte podat do 15 dní od doručení rozhodnutí o odebrání PnP. Odvolání se podává prostřednictvím ÚP, který vydal napadené rozhodnutí, ale adresuje se na Odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Do odvolání uveďte, že napadáte vydané rozhodnutí, protože posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu Vašeho syna. 


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.