Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nový dotaz

Autor Věra Sudoská
Předmět Nový dotaz
Dotaz Dobrý den, pečuji o maminku, ročník 1935, 3.stupeň závislosti. Od 8.8.2019 hospitalizace v nemocnici a LDN. V domácí péči od 15.11.2019. Sociální pracovnice UP požaduje k obnovení výplaty příspěvku na péči propouštěcí zprávu (k ofocení) určenou pro obvodního lékaře. Je výplata příspěvku skutečně podmíněna na jejím doložení. Jako laik se domnívám, že UP z hlediska ochrany osobních dat nemá mít přístup k této zprávě. V případě, že některé informace jsou potřebné, tak které. Děkuji za odpověď. Věra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sudoská,

také si myslím, že ofocení propouštěcí zprávy není tím dokladem, který by ÚP měl mít k dispozici. mělo by stačit potvrzení LDN, že k uvedenému datu byla pacientka propuštěna do domácího léčení. prosím, nechte si vystavit tuto věc v nemocnici a poředložte ji na ÚP.

Pokud by byl ještě nějaký problém, tak mi na email v.krasa@nrzp.cz pošlete písemné potvrzení ÚP, že trvá na tomto dokumentu.

S pozdravem Václav Krása