Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Radka
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den, můžu se zeptat, zda se bude zvedat i pnp 2.stupen? Přijde mi velmi nespravedlivé,dcera má uznaných 5 bodů,tudíž spadá do 2.stupne,kde je 6600,-kc,o 1 bod už je ale 13 900, - kc,proč je tak velký rozdíl mezi 2 a 3 stupněm?Mám dceru, kterou musím vozit denně 40 km do školy,do práce můžu nastoupit jen cca od 8 hod do 14 hod, než dceru vyzvednu ze školy, takže jsem v tomhle ohledu velice omezena, na zkrácený úvazek te práce moc není,a příspěvek není tedy moc vysoký, polovinu z něj projezdim za benzín, jen by mě zajímalo, zda nám, co pobíráme 2 stupeň také zvýší, minimální mzda a důchody opět vzrostly a my co pobíráme 1 a 2 stupeň jsme zůstali opět bez zvýšení. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

zatím se neuvažuje o zvýšení PnP II. stupně. Zvýšení příspěvku ve III. a IV. stupni bylo nutné, protože tam zpravidla je péče celodenní a pečující osoba nemůže prakticky vykonávat nějaké zaměstnání. Chápu Vaší složitou situaci. Můžete zlkusit požádat o zvýšení PnP, pokud by se zhoršil zdravotní stav Vaší dcery.

S pozdravem Václav Krása