Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Nováková
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý večer, mám takový dotaz. Jsem invalidní důchodce I. stupně, snížená pracovní schopnost o 35%, přezkoumání zdravotního stavu po dvou letech. Našla jsem si práci na částečný úvazek ( max. 20 hodin týdně). Nyní mi byla nabídnuta práce na plný úvazek. Vím,že můžu pracovat na plný uvázek, ale nemůžeme se mi stát, že sociálka bude přezkoumávat můj zdravotní stav dříve než po dvou letech, když uvidí, že pracuji na plný úvazek. Děkuji moc a hezký večer.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

doporučuji Vám, abyste nabídku práce přijala, pokud jste přesvědčená, že ji zvládnete. Nemyslím si, že by se uskutečnila kontrola zdravotního stavu dříve, než je plánováno a čím vyšší výdělek, tím lepší důchod v budoucnu, pokud byste o současný ID časem přišla, ale nemyslím si to.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása