Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí příspěvku na motorové vozidlo - autista

Autor Milan Průdek
Předmět Zamítnutí příspěvku na motorové vozidlo - autista
Dotaz Dobrý den pane Krása, syn 7 let má pravděpodobně po očkování diagnózu Pas + středně těžká mentální retardaci + disfazie řeči. Byl nám zamítnut příspěvek na auto s tím, že nesplňuje podmínku těžké nebo hluboké retardace. Chtěl bych vás poprosit o radu co uvést do odvolání a zda to má smysl se odvolávat. V podmínkách přiznání je i stav na hranici těžké retardace. Což si myslím že bohužel splňujeme. Děkuji za radu a odpověď. S pozdravem Milan Průdek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Průdku,

zákon č. 329/2011 Sb., o dávkách pro osoby se zdravotním postižením jasně stanoví, že příspěvek je možné přiznat osobě s těžkým nebo hlubokým mentálním postižení. Pokud Vás syn nemá takto definovanou diagnozu, nemá smysl se odvolávat. Průkaz ZTP/P ani IV. stupeň PnP na rozhodnutí nemá žádný vliv. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.