Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamítnutí příspěvku na auto.

Autor Tomáš ILLner
Předmět Zamítnutí příspěvku na auto.
Dotaz Dobrý den pane Krása. Velice si vážím vaší práce pro všechny lidi s jakýmkoli hendikepem. Já ač zdraví člověk vám píši jelikož doma mám ženu která je nechtěně poctěna Bechtererovou chorobou 5 stupně a jíž rok a pulse marně snažíme získat příspěvek na auto ale stále slyšíme že toto by chtěl každý a stále nám naše žádosti zamitaji teď už i na ministerstvu kam jsme se už odvolaly. Chtěl bych se vás optat co vlastně můžeme ještě udělat jelikož v našem okolí jsou lidé kteří mají byť o 2cm kratší nohu a na tento příspěvek nárok mají a dostávají a má žena s postižením celého aparátu ne. Mohl by jste nám nějak pomoci předem mnoho krát děkuji za sebe i svou manželku Illner

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Illnere,

máte možnost ještě podat správní žalobu ke krajskému soudu, kterou musíte podat do dvou měsíců od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vašeho odvolání. Asi by bylo dobré požádat soud, aby ze sociálních důvodů upustil od poplatků a aby Vám přiznal advokáta ex offo. Do žaloby je potřeba mimo údajů a kopie rozhodnutí uvést taky skutečnost, že posuzující orgán nevzal v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu Vaší manželky. Myslím si, že 5. stupe%n nemoci je již vysoký a že by opravdu stálo za to podat žalobu. Musíte to hlavně opírat o to, že paní není schopna jezdit veřejnou hromadnou dopravou a má velmi omezenou chůzi. To znamená, že má potíže s mobilitou.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.