Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zakoupení staršího auta pro postiženého syna ZTP/P

Autor Pastelka
Předmět Příspěvek na zakoupení staršího auta pro postiženého syna ZTP/P
Dotaz Dobrý den, prosím Vás o vysvětlení a radu k následujícímu problému. Můj syn (45 let - ZTP/P, PID)je na invalidním vozíku po amputaci obou dolních končetin a je schizofrenik. Má vlastní bydlení v DPS. Několik let jezdil svým os. autem s ručním řízením. Vzhledem k tomu, že situaci s řízením již nezvládal, byl nucen auto prodat. Veškeré synovy potřeby spojené s dopravou vyřizujeme my rodiče. Získala jsem neověřenou informaci, že bychom, my rodiče, mohli zažádat o příspěvek na zakoupení staršího automobilu. Buďte, prosím, tak laskavi,poraďte mi, zda je takové řešení možné a, pokud ano, jaké jsou podmínky pro získání tohoto příspěvku. Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem Pastel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pastele,

žádost musí v každém případě podávat Váš syn. Pokud má omezenou svéprávnost, tak i v takovém případě Vy podáváte žádost jeho jménem. Pokud mu bude přiznán příspěvek na nákup motorového vozidla, tak majitelem musí být Váš syn a Vy budete v technickém průkazu napsán jako provozovatel vozidla. Jinak to není možné.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.