Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na pořízení motorového vozidla a dodatečných úprav na autě

Autor Rigda Jakub
Předmět Příspěvek na pořízení motorového vozidla a dodatečných úprav na autě
Dotaz Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho trvá MPSV posouzení zdr. stavu u odvolání příspěvku na pořízení mot. vozidla a dodatečných úprav na autě. Podle lékařů mám nárok na pořízení mot. vozidla a dodatečných úprav (ručního řízení) nárok, nicméně mi úřad zamítl mé žádosti, a tak jsem se odvolal. Tak se chci zeptat, jak dlouho trvá vyřízení odvolání. V půlce prosince 2018 mi přišel dopis, že přerušují řízení na základě posuzování zdr. stavu a od té doby se nic neděje. Tak by mě zajímalo, jaká je lhůta na vyřízení odvolání. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Rigdo,

bohužel systém odvolání je v současné době zahlcen a lze očekávat, že Vaše odvolání může trvat i jeden rok. Zvažte, zda by nebylo lepší stáhnout odvolání a podat novou žádost. V žádosti doplňte lékařské zprávy o skutečnosti, které byly uvedeny v odůvodnění zamítavého rozhodnutí. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.