Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispevek na motorove vozidlo

Autor
Předmět prispevek na motorove vozidlo
Dotaz Dobry den mam dotaz mam maminku,ktera ma 80 let a jeji stav se hodne zhorsil ma mit peci 24 hodin zvazovali jsme pozadat o prispevek na auto,ale nez podame nevim kde se zeptat,tak snad mi odpovite pokud by byl schvalen prispevek na auto a mamince se zdravotni stav hodne zhorsil a musela by jit do domova duchodcu ,jak je to pak s autem jestli se vraci musi se doplatit.. a tak stejne kdyby nedej boze zemrela... vim ze ted je prispevek na auto na 7 let a nevim co se za tu dobu muze stat dekuji predem za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážení,

myslím, že je dobré při žádosti o pomoc se alespoň podepsat. 

Při žádosti o příspěvek nba nákup motorového vozidla se také zvažuje, zda osoba, která žádá, což by musela Vaše maminka, je schopna to auto nějak užívat. Pokud je však Vaše maminka v takovém stavu, že nikam nejezdí, tak se obávám, že v tomto případě může být žádost neúspěšná. Důležité je především postižení končetin, které ovlivňují mobilitu. Pokud by Vaše maminka odešla do domova pro seniory, tak auto by jí zůstalo, po úmrtí se příspěvek nevrací.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.