Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na koupi vozidla

Autor VLADIMIRA
Předmět příspěvek na koupi vozidla
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Měla bych dotaz na přízpěvek na koupi automobilu.Mám doma metálně postiženou sestru s Dawnovým syndromem. Vozím ji k lékařům a staré auto 20 let už dosluhuje mohu žádat o přízpěvek. Ještě mám doma maminku 76 let která má také zdravotní problémy se srdcem a hned se zadýchává. Mohu tedy žádat? Děkuji ILLESOVA VLADIMIRA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Illesová,

opět, o příspěvek nemůžete požádat Vy, ale můžou požádat jak Vaše sestra, tak Vaše matka,a to v případě, že splňují požadavky dané zákonem. Obávám se však, že se žádostí nemusíte uspět, protože zákon zatím nepřiznává dávku lidem s postižením srdce, kteří se rychle zadýchávají. Pokud Vaše sestra chodí a může teoreticky využívat veřejnou hromadnou dopravu za Vašeho doprovodu, tak jí pravděpodobně příspěvek nebude přiznán. To neznamená, že by Vaše sestra, případně maminka, nemohly zkusit.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji