Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PŘÍSPĚVEK NA KOUPI AUTA (ZTP/P)

Autor Patrik Bolf
Předmět PŘÍSPĚVEK NA KOUPI AUTA (ZTP/P)
Dotaz Dobrý den pane Kráso, Obracím se na Vás s dotazem, zda mohu požádat o příspěvek na koupi auta pro svou postiženého syna. Máme syna ve věku 5 let, který má průkaz ZTP/P pro sluchově postižené, IV.stupeň, Downův syndrom, parkovací průkaz ZTP/P a příspěvek na mobilitu. Také my, rodiče, máme průkaz ZTP pro sluchově postižené, I.stupeň, a příspěvek na mobilitu. Manželka potřebuje zakoupit nové auto s automatem, protože dennodenně jezdí se synem autem z vesnice do města, vozí ho do školky, k lékaři, sama jezdí do práce apod. Můžu požádat na úřadě práce o příspěvek na nákup auta a můžu požádat na FÚ (finanční úřad) o vrácení DPH? Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Patrik Bolf

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bolfe,

obávám se, že přiznání příspěvku pro Vašeho syna může být docela velká komplikace. Především neslyšící nemají nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla, a to z toho důvodu, že mohou bez problémů využívat veřejnou hromadnou dopravu a chůze není pro ně problematická. O příspěvek na nákup motorového vozidla lze možná uvažovat pro Vašeho syna. Samotná diagnóza Downův syndrom však neopravňuje k přiznání tohoto příspěvku. Muselo by se jednat o zdravotní stav, kdy Váš syn není schopen chůze, což v určitých situacích u diagnózy Downův syndrom může nastat. Pokud tomu tak není, tak se obávám, že na příspěvek na nákup motorového vozidla nebudete mít nárok.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji