Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prispevek na auto

Autor Jana
Předmět Prispevek na auto
Dotaz Dobry den pane Krása, chtěla bych vás poprosit o radu - mamka je onkologicka pacientka po operaci,chemoterapii a ozařování. Po chemoterapiich má takzvanou toxickou polyneuropatii,necitlivost,brneni a pálení nohou a rukou,kvůli čemuž špatně chodi a nevydrzi stát ,cely den pro bolesti nohou leži a když tak chodí jen po byte a do schodů ji to nejde.Má artrozu v obou kolenech 2-3 st. a špatnou páteř. Dříve byla fit ,ale teď je i v péči psychiatra.Myslíte , že má smysl podat žádost o příspěvek na auto ? Má průkaz Ztp a pnp druhého stupně .Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

 je to velmi diskutabilní. Jde o to jestli Vaše matka zvládne chůzi nebo jestli nechodí pro bolesti, což je rozdíl. Obávám se, že byste se žádostí o příspěvek na nákup motorového vozidla nemuseli uspět, protože zákon jasně říká, že musí jít o amputaci aspoň jedné nohy nebo nepohyblivost dolních končetin. To si myslím, že Vaše matka nesplňuje. Ještě by bylo možné, pokud by Vaše matka měla problém se srdcem a dýcháním a to v takovém rozsahu, že nepohyblivost je způsobena nedostatečnou činností srdce nebo plic. Žádost můžete podat, ale výsledek je velmi nejistý. 

S pozdravem

Mgr. Václav Krása