Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispevek na autio

Autor reimer
Předmět prispevek na autio
Dotaz Dobrý den pane Krása,syn je ve třetim stupni inavalidniho duchodu pro paranoidni schizofrenii...Pobira prispevek na peci 3 stupne a je nesvepravny..Bydlime ve Varnsdorfu a doktorku ma v Praze a dojizdime do Prahy..Ted je problem ze se boji uz i nastoupit do autobusu jelikoz se boji lidi,nevychazi vubec ven...Meli jsme do ted pujcene auto ale ted ho musime vratit,proto se na Vas obracim s dotazem jestli mame narok na prispevek na auto...Dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Reimere,

podle zákona č. 329/2011 Sb., je možné přiznat příspěvek na nákup motorového vozidla osobě s těžkým nebo hlubokým mentálním postižením. Váš syn má však duševní onemocněním, a tudíž nemůžete požádat o tento příspěvek. 

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.