Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

potvrzení na zakoupení auta

Autor Pešková Zdenka
Předmět potvrzení na zakoupení auta
Dotaz

Dobrý den,před 12 léty jsem dostala příspěvek na auto a nyní bych chtěla zažádat znovu.

Na uřadu po mě chtějí abych jim donesla nezávislé potvrzení z autobazaru jaké chci koupit

auto. Mají na to právo nebo je to jen jejich výmysl.A dále mi bylo sděleno že příspěvky dávají pouze vozíčkářum. Již 18 let se léčím s myasthenia gravis. Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pešková,

nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla stanoví § 9, odst. 2 zákona č. 329/2011 Sb. o poskytování dávek OZP. Uvedený § stanoví nárok pro osobu, která má těžkou vadu nosného nebo pohybového ústrojí nebo má těžkou nebo hlubokou mentální retardaci charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu....O žádném nároku"pouze vozíčkáře" zákon nic nestanoví. Dále, v příloze zákona se uvádí, co se míní těžká vada nosného nebo pohybového ústrojí. 

 

Prosím, abyste si to našla. Stačí, když dáte do vyhledávače zdravotní postižení odůvodňující přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku. Pokud máte pohybové postižení, tak, že máte velké obtíže v chůzi a nemůžete třeba do schůdů, tak byste měla mít nárok na příspěvek. Doporučuji, abyste žádost podala a uvidíte, jak dopadnete. Žádost podejte doporučeným dopisem, nebo přímo na podatelně Úřadu práce a nechte si potvrdit kopii. ÚP musí zahájit správní řízení. 


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji