Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doplneni - cisla zakonu - zasilam proto dotaz znovu - dekuji

Autor Jaroslav Petricek
Předmět doplneni - cisla zakonu - zasilam proto dotaz znovu - dekuji
Dotaz Dobrý den, obracím s prosbou o vysvětlení. Kupovali jsem pro otce auto z příspěvku na zvláštní pomůcku motorové vozidlo. Bylo nám řečeno, že pokud je auto zakoupeno od plátce DPH - s odpočtem DPH bude DPH finančním úřadem vráceno. Nyní jsem od FÚ dostal zprávu, že bude vrácena jen část základem pro výpočet DPH má být rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou obchodníka. To se mi zdá divné a proto zjišťuji, zda není někde něco pochopeno špatně. Za prvé nemohu po obchodníkovi žádat tuto informaci, to je jeho věc, kolik na obchodu vydělal. Za druhé jsem mohl auto koupit přímo od firmy, pak by už by vůbec nemohla být řeč a nákupní a prodejní ceně. Prosím o radu či informaci. Odvolavaji se o zákon o DPH č.235/2004 Sb., §85 odst.6 a navazující §90 ost.3 Moc dekuji,

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petříčku,

informace z FÚ je správná a pravdivá. Nekupovali jste nové auto, ale ojeté vozidlo . V tomto případě se skutečně vrací DPH z rodílu prodejní a nákupní ceny vozu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji