Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP-vyjádření k výsledku posudku MPSV

Autor Tomáš
Předmět ZTP-vyjádření k výsledku posudku MPSV
Dotaz

Vážený pane Kráso,

ještě mi nedorazil výsledek posudku od MPSV, nicméně mi byl doručen protokol o jednání posudkové komise MPSV. Vyplývá z ní opět přiznání stupně postižení podle odst. 1, písmeno j, tedy odpovídající pouze průkazu TP. Po doručení celého posudku mám mít možnost se k němu vyjádřit. Mohl bych Vás poprosit o radu, jak mám vyjádření formulovat, co tam hlavně uvést, aby byla šance na úspěch, tedy získání průkazu ZTP?

Děkuji Vám za pomoc,

s pozdravem Tomáš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

pokud je v protokolu o jednání posudkové komise MPSV ČR již uvedeno stanovisko, tak se obávám, že na příště obdržíte již rozhodnutí o přiznání průkazu TP. Proto byste se měl asi vyjádřit k podkladům hned a nesouhlasit s nimi, protože jinak už Vám přijde rozhodnutí. Pokud se jedná již o odvolací řízení, tak je možné využít ještě institutu správní žaloby, která se podává ke Krajskému soudu, a to do 60 dnů od doručení rozhodnutí. Vidím to však jako problém, protože kvůli průkazu TP podávat správní žalobu je trochu neadekvátní. Mohl byste postupovat tak, že po půl roce byste si podal opět žádost o průkaz ZTP a možná byste byl úspěšnější. Můžete také oslovit poradnu NRZP ČR a pokusit se dosáhnout na průkaz za pomoci poradny, stejně to bude trvat dlouho. Spojení: 266 753 427, poradnanrzp@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása