Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zamitnuti zadosti na peci a zamitnuti zadosti na prukaz ZTP

Autor Dedicova Vera
Předmět Zamitnuti zadosti na peci a zamitnuti zadosti na prukaz ZTP
Dotaz Vazeny pane Kraso,jiz delsi dobu uvazuji o tom zda Vam napsat.Teprve dnes jsem se odhpdlala.Jsem na castecnem invalidnim duchodu.Muj zdravptni stav se nezlepsuje ,,chodim o francouzskych holych,bez nich neudelam ani krok.Jsem odkazana na pomoc druhych.Ziju ve spolecne domacnosti se synem,ktery mi musi da se rict ve vsem pomahat.Od podani hrnku,abych se mohla napit,pres asistenci pri vykonu osbni hygieny,oblekani.Vsechna starost o domacnost spociva pouze na nem.Kdyz potrebuji odvezt k lekari,je pro me vyhodnejsi dojit do auta nez vyuzivat hrpmadnou dopravu,protoze dojit na autpbus nezvladnu a to mi dali vyuzivat prukaz TP.Nemam moznost zaparkovat v nemocnici nebo poliklinice kde jsou mstai pro uzivatele prukazu ZTP.Nevim jak dal,pripadam si jako simulant,ale prala bych si ,aby se mohla posudkova lekarka vzit do me situace,teprve pak by mphla posuzovat lidi,ktere ani nevidi.Byla bych rada,kdybych mohla byt nekde uzitdcna,ale nejde to.Poradte mi co mam delat.Za odpoved predem dekuji Dedicpva Vera

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dědicová,

doporučuji Vám, abyste podala žádost o průkaz ZTP a po té postupovala přesně podle správního řádu. To znamená, že v případě, kdybyste neuspěla se žádostí, tak je potřeba se do 15 dnů odvolat proti tomuto rozhodnutí, a to k MPSV ČR, Podskalská 19, Praha 2, ale odvolání musíte poslat prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí, například o průkazu TP. Pokud neuspějete ani v rámci odvolání, tak Vám doporučuji podat správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu. Správní žalobu je možno podat až po neúspěchu při odvolání, a to do 60 dnů po rozhodnutí o zamítnutí Vašeho odvolání. U správního řízení se neplatí poplatky, ani Vás nemusí zastupovat advokát.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji