Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyřízení žádosti o průkaz ZTP

Autor Miluše Koprnová
Předmět Vyřízení žádosti o průkaz ZTP
Dotaz Dobrý den pane Václave Kráso, moc Vás prosím o radu, v roce 2015 mi byl přiznán ID 3 stupně a také průkaz ZTP, včetně příspěvku na mobilitu, platnost průkazu ZTP mi skončila 31.7.2018. Dne 21.6.2018 jsem požádala místí úřad o nový průkaz ZTP, dne 29.7.2018 jsem byla pozvána na přezkoumání zdravotního stavu před komisi, zde mi byl tento důchod 3 . stupně ponechán bez další kontroly, zároveň mi bylo sděleno posudkovým lékařem, že souhlasí s vydáním průkazu ZTP. Problém je v tom, že jsem dosud nedostala žádné vyjádření od ÚP, na můj telefonický dotaz mi nemohou nic sdělit, jen mi paní sdělila, že mají nějaký problém v jejich systému. Můžete mi prosím poradit ? existuje nějaká lhůta do kdy mi pošlou vyjádření ? Nebo jak se mám zachovat ? Moc a moc děkuji za Vaší odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Koprnová,

lhůta pro vyřízení žádosti o prodloužení doby platnosti průkazu nebo o vydání průkazu je stanovena ve správním řádu a je maximálně 105 dní od data žádosti. Což už samozřejmě dávno uplynulo. Bohužel, Úřady práce nejsou schopny vyřizovat včas všechny žádosti a o tom je ten Váš problém. Nezbývá Vám nic jiného než pořád otravovat na Úřadu práce. Pokud by se během měsíce nic nestalo, tak bych potřeboval od Vás kopie dokladů, které máte a musela byste mi je poslat na adresu v.krasa@nrzp.cz. POkusil bych se nějak ve Váš prospěch intervenovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.