Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vyjádření k průkazu ZTP

Autor Martin Kačírek
Předmět Vyjádření k průkazu ZTP
Dotaz Dobrý den, měl jsem podanou žádost o prodloužení průkazu ZTP a dnes přišlo vyjádření kde mi přiznali průkaz TP. Mohu ale poslat vyjádření a tak bych se chtěl zeptat, co by toto vyjádření mělo obsahovat. Průkaz TP je mi vzhledem ke zdravotnímu stavu a nemožnosti cestovat autobusem či jiným dopravním prostředkem k ničemu. Děkuji mockrát za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kačírku,

je nutné, abyste okamžitě reagoval a napsal, že s návrhem na přiznání průkazu TP nesouhlasíte, protože nedošlo ke zlepšení Vašeho zdravotního stavu. Až obdržíte rozhodnutí, které Vám přizná pouze průkaz TP, musíte do 15 dní podat odvolání. Odvolání se prostřednictvím ÚP, který vydal toto rozhodnutí, ale adresuje se na Odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.