Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

TEP kolene a ZTP

Autor Jitka
Předmět TEP kolene a ZTP
Dotaz Dobrý den, jsem více jak rok po operaci TEP kolene, která nebyla "nijak zdařilá". Po operaci musím chodit o berlích, jsem odkázána na doprovod i odvoz všude manželem, nemohu řídit auto atd. Je mi již indikována reoperace s odstraněním stávající endoprotézy a nahrazením jinou. Chtěla bych požádat z důvodu parkování o průkaz ZTP. Vyhrazené místo nepotřebuji, jde mi jen o možnost parkovat na vyhrazených místech u lékaře, obchodu apod. Mohu požádat o radu, zda žádat ještě před reoperací nebo až poté. Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

já myslím, že můžete podat žádost o průkaz ZTP ještě před reoperací. Jednání o přiznání průkazu je poměrně zdlouhavé, takže vůbec nebude vadit, když podáte žádost již nyní.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.