Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Riziko odebrání ZTP při podání žádosti o prodloužení

Autor Tomáš
Předmět Riziko odebrání ZTP při podání žádosti o prodloužení
Dotaz

Vážený pane Kráso,

ještě bych měl důležitý dotaz ohledně předchozího příspěvku - pokud podám žádost o prodloužení průkazu ZTP již nyní, tedy rok před koncem platnosti průkazu, nemůže se mi stát, že když posudková lékařka nyní uzná postižení v rozsahu pouze TP, že současně přijdu "předčasně" o můj stávající průkaz ZTP, tedy ještě před koncem jeho normální platnosti? Nebo, bez ohledu na to, platí průkaz až do konce doby, na kterou byl přiznán (tj. za rok)?

Také bych Vás rád poprosil o informaci, zda v žádosti musí být nutně jako "ošetřující lékař" uveden praktický, nebo tam mohu napsat svého psychiatra?

Velmi Vám děkuji za pomoc!

Zdraví Tomáš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

nepsal jsem Vám, že máte žádost o prodloužení průkazu poslat nyní, stačilo by tak čtyři měsíce před koncem platnosti průkazu.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.