Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Riziko odebrání ZTP

Autor Tomáš Pfeifer
Předmět Riziko odebrání ZTP
Dotaz

Vážený pane Kráso,

 

Asi jsem udělal velkou hloupost. Naivně jsem totiž podal žalobu Krajského soudu pro hl.m.Praha proti  Úřadu práce pro Prahu 4, z toho důvodu, že s velkým zpožděním přijímá poštovní zásilky. Následně jsem včas nereagoval na mně doručenou zásilku od Městského soudu v Praze. Nejhorší však nastalo nyní: Přišel poštou dokument od Městského soudu, s hlavičkou „Rozsudek jménem republiky“ velkým písmem. Přestože jsem v počáteční stížnosti (na pomalost doručování zásilek)  nejmenoval žádný konkrétní dokument, bylo v tomto rozsudku uvedeno zamítnutí mé žalobě proti žalovanému Ministerstvu práce a sociálních věcí z 22.3.2016. Lhůta ke kasační stížnosti již pominula. Nyní nevím, zda bude MPSV nadále pokračovat v zamítání jednotlivých (případně všech) rozhodnutí ohledně mého postupného získání průkazu ZTP. Tedy nevím, jak to bude pokračovat, a zda mi může být na základě toho dokonce odebrán průkaz ZTP. Jak velké může být toto riziko? Zvlášť když mám průkaz ZTP teprve 2 měsíce. Jak mám postupovat, abych toto riziko snížil, nejlépe zcela zastavil?

 

Průkaz ZTP mi byl přiznán na základě rozhodnutí MPSV ze dne 30.5.2017. Nevím tedy, zda hrozí riziko změny tohoto rozhodnutí - a tím odebrán průkaz ZTP.

 

Omlouvám se Vám za délku dotazu.

 

Děkuji Vám za pomoc!

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pfeifere,

já myslím, že si děláte zbytečné starosti. Je pravda, že podat správní žalobu na pozdní doručování nebo přijímání zásilek je nesmyslné, na druhou stranu, řtakovýchto žalob má ministerstvo desítky. Průkaz ZTP má ve správě Úřad práce, ale žaloba byla proti ministerstvu. Nemyslím si, že by Vám hrozilo odebrání průkazu.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji