Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prukaz Ztp

Autor Ptackova Karla
Předmět Prukaz Ztp
Dotaz Dobry den, dovoluji si touto cestou pozadat o radu. Trpim revmatoidni artritidou kvuli ktere jsem se dostala dp invslidniho duchodu II stupne bez naslednych kontrol, musela jsem i zmenit zamestnani, jelikoz me poskozeni je posouzeno 50 %... Minuly rok jsem mela vystaven prukaz ZTP, ktery mel platnost do 31.1.2019,tudiz jsem v prosinci opet pozadala, lec bohuzel pred par dny k memu uzasu prislo rozhodnuti uradu prace o prideleni jen TP prukazu, ac myslim ze ma situace je stejna jako loni, rozhodnuti je bohuzel jine ((.. Chci poprosit o radu zdali ma smysl se odvolavat? Jsem samozivitelka a nejednou je pro mne problemem vyjit schody a tudiz i parkovani by pro mne bylo velkou ulevou... Moc dekuji a radu a preji hezky den. Ptackova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ptáčková,

s odvoláním strávíte rok. Doporučuji Vám, abyste šla za Vašim ošetřujícím lékařem a požádala jej o zdravotní zprávu, ve které bude napsáno, že vzhledem k progradujícímu vývoji Vaší nemoci nejste schopna již chodit po schodech, ani neujdete více jak 20 m. Jste tudíž plně závislá na pomoci druhé osoby při chůzi a nejste schopna jezdit veřejnými hromadnými prostředky. Podejte si novou žádost a žádejte rovnou o průkaz ZTP/P. 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.