Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz TP

Autor Pospíšilová
Předmět Průkaz TP
Dotaz Dobrý den pane Kraso.Mam dotaz.Mam priznany průkaz TP na trvalo,když požádám o ZTP zůstane TP pořád, nebo o něj přijdu? Děkuji Pospíšilová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pospíšilová,

 

na Váš dotaz nelze bohužel odpovědět, vše záleží na posudkovém lékaři a do jeho mysli nikdo nevidí. Pokud však došlo k zhoršení Vašeho zdravotního stavu a Váš ošetřující lékař to uvede ve zprávě pro lPK, tak se domnívám, že by opravdu nemělo dojít k odebrání průkazu TP. Myslím, že můžete zažádat o průkaz ZTP, ale skutečně jen v případě, že došlo ke zhoršení Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása