Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Průkaz TP - má vůbec smysl?

Autor Pavla
Předmět Průkaz TP - má vůbec smysl?
Dotaz Dobrý den, na základě mé žádosti mi byl přiznán průkaz TP ( jsem ID 3.stupně ). Po přečtení "výhod" nechápu smysl této karty - výhody 0 pro někoho , kdo jezdí neustále autem a v MHD nebyl posledních 15 let. Neuvažujete o tom , že by jste podali návrh na zrušení této karty , která je k ničemu ?! Nebo by stačilo , aby i ti, kteří mají průkaz TP, mohli získat výhodu parkování na místech pro "invalidy ?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

neuvažuji o tom, že by se měl zrušit průkaz TP. Nejsem k tomu ani kompetentní, to je věc MPSV ČR. Přesto si myslím, že průkaz má význam, protože umožňuje například přednost sedadla v prostředcích hromadné dopravy, přednost ve frontách na úřadech a další. Nemá žádné finanční výhody, ale to přece nevadí.

 

S pozdravem Václav Krása

 

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.