Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odvolání proti rozhodnutí přiznání TP

Autor Marcela Blažková
Předmět Odvolání proti rozhodnutí přiznání TP
Dotaz Dobrý den, pane Krása. Syn trpí vzácnou genetickou chorobou neurofibromatozou. Má postižení obou nohou - dutiny v kostech dolních končetin - nad koleny, pod koleny a nad kotníky. Pobírá ČID prvního stupně, který mu nedávno přiznali. Pracuje na 6 hodin na chráněném pracovišti. Požádal o přiznání průkazky ZTP, protože musí šetřit nohy. Výhody, které by mu vznikly získáním této průkazky by mu velmi ulehčily život. Nesmí tahat těžké předměty např. při přepravě nákupu, ani mu nedělá dobře cestování veřejnými dopravními prostředky, kde cestuje velké množství lidí a je nebezpečí úrazu. Žádost o ZTP mu zamítli a bylo mu přiznáno jen TP s tím, že proti rozhodnutí není odvolání. Lze se odvolat, nebo opravdu ne? Pokud ano, můžete mi poradit jak? Přeji stálé zdraví. Blažková Marcela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Blažková,

chápu Vaší situaci. Problém je asi v tom, že Váš syn může bez problémů chodit a dostane se také do veřejných dopravních prostředků. Samozřejmě, že se Váš syn může do 15 dní odvolat na Odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2, ale obávám se, že má poměrně malou šanci na úspěch. Pomohlo by vyjádření oborného specialisty, že Váš syn nesmí moc chodit pro nebezpečí výrazného zhoršení zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.