Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lhůta 90 dní pro správní řízení MPSV

Autor Tomáš
Předmět Lhůta 90 dní pro správní řízení MPSV
Dotaz Vážený pane Kráso, obracím se na Vás s tímto dotazem. MPSV 19.8.2019 zahájil správní řízení ohledně odvolání proti odejmutí průkazu ZTP. MPSV má údajně lhůtu 90 dní, tedy do 17.11.2019, avšak nevím, zda je to lhůta na celé správní řízení, nebo jen na vyhotovení nového lékařského posudku. Může MPSV lhůtu 90 dní i překročit? A jsou pak nějaké možnosti na (účinnou) stížnost? Děkuji Vám za pomoc, s pozdravem Tomáš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

90 dní je lhůta na celé odvolací řízení. Je možné ji ještě prodloužit až na 105 dní, ale v současné době odvolací řízení trvá až půl roku. Můžete samozřejmě podat stížnost, ale žádná sankce není. To znamená, že i když podáte stížnost, tak se nic nestane. Jak mám zjištěno, tak trochu to funguje tak, že když podá občan stížnost, tak zpravidla se jeho žádost předřadí a vyřídí o trochu dříve. Jiný důsledek stížnost nemá.

S pozdravem Václav Krása