Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz na mobilitu

Autor Jiřina Skřivanova
Předmět Dotaz na mobilitu
Dotaz

Dobrý den pane Krása,mám parkinsonovu nemoc od roku 2007, v roku2010 jsem si žádala několikrát až do roku 2014 o ZTP ,průkaz mi nebyl uznán, zdravotní stav se mi za tu dobu zhoršil.Jak mám postupovat při vyřízení mobility? Děkuji Vám Jiřina Skřivanova

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Skřivanová,

je potřeba opět požádat o průkaz ZTP s tím, že je nutné, v případě, že Vám nebude přiznán, se odvolat a pokud neuspějete ani u odvolacího řízení, tak máte možnost podat správní žalobu. Lhůta pro odvolání je 15 dní od doručení rozhodnutí o zamítnutí žádosti. Na správní žalobu máte lhůtu dvou měsíců po zamítnutí odvolacího řízení. Správní žaloba se podává ike Krajskému soudu, nemusí Vás zastupovat advokát a neplatí se žádné poplatky.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji