Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žadost o ID v jinem kraji

Autor Johanka Cerná
Předmět žadost o ID v jinem kraji
Dotaz Dobrý den.Pane Krasa chci se zeptat zda je možné si podat zadost o zvýšení stupně invalidity v jiném kraji.Urednice v miste mi nechtela zadost prijmout a dopredu chtela nechat jen posudky od lekařu ze se na ne pani doktorka podiva možna to bude bezpredmetne.Navic nechci byt již touto lekařkou být posuzovaná práve pro její chovani a podjatost. Na infolince ČSSZ mi zdelili ze to mozne neni.Ale vim ze nekteři pacienti opravdu žádali jinde jen nevím na zaklade ceho. Dekuji za vaši odpoved,

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Černa

 nemůžete podávat žádost v jiném kraji než máte trvalé bydliště. OSSZ nemůže odmítnout Vaší žádost. Doporučuji Vám, abyste žádost podala na podatelně OSSZ a nechala si potvrdit kopii podání a nebo můžete podat žádost doporučeným dopisem. Měla jste si nechat písemně potvrdit to co Vám úřednice řekla a poté na ni podat stížnost k řediteli posudkové služby ČSSZ, křížová 25, 155 00 Praha 5. Podat stížnost můžete i nyní, ale bude to tvrzení proti tvrzení což je problém.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.