Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

správní žaloba proti odnětí ID

Autor Simona
Předmět správní žaloba proti odnětí ID
Dotaz Dobrý den, před téměř 20 lety jsem při autonehodě utrpěla zlomeninu s dislokací krčního obratle C2, v důsledku komplikací s hybností krční páteře (rotace vpravo téměř nulová, vlevo omezená), brnění rukou při delší práci na PC, migrény atd. mi byl před 18 lety přiznán ČID II. stupně, cca v roce 2010 mi byl snížen na I. stupně, co dva roky posudková kontrola pro trvání ID (před dvěma roky stále snížená schopnost o 35%). Neustále docházím 2 ročně (nebo při potížích) na neurologii, RHB... A nyní mi v červenci PLK důchod odňala s tím, že se můj zdravotní stav STABILIZOVAL a míra pracovní schopnosti poklesla pouze o 20%. Podala jsem si námitku, které nebylo vyhověno (paní doktorka z námitkového se mnou komunikovala a konzultovala pouze přes telefon ze skrytého telefonního čísla!!! ani mě nepozvala k osobnímu jednání, aby mě viděla) s tím, že pokud pracuji v kanceláři (jsem administrativní pracovník) na PLNÝ ÚVAZEK (byť mám pracovní úlevy, méně agendy, možnost odpočinku v případě potíží apod.), ABSOLUTNĚ SE TO NESLUČUJE S ČID. Navíc mi "doporučila" (když jsem prý vysokoškolsky vzdělaná), že se můžu rekvalifikovat... Vůbec si nenechala vysvětlit, jaké mám obtíže při práci s PC i v běžném životě (že je naprosto nevhodná práce ve vynuceném tempu, ve strnulých polohách, průvanu, stoji, fyzické přetížení, značná psychická zátěž) a jak mi v současném zaměstnání vycházejí vstříc (což do budoucna s novým vedením nemusí být), jaký má názor moje neuroložka apod. Zvažuji možnost podání správní žaloby - co všechno by měla obsahovat, můžete mi poradit, prosím? Mám k ní přiložit i lékařské zprávy a svoje vyjádření, zdůvodnit, proč nesouhlasím s rozhodnutím námitkové lékařky? Děkuji za radu a přeji hezký den, Simona

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Simono,

ve Vašem případě je dobré podat správní žalobu, přiložit lékařské zprávy, ale nejdůležitější je popsat způsob jednání odolací posudkové komise, že s Vámi jednali pouze po telefonu a že tvrdili, že již jste se adaptovala a podobné věci. Komise si Vás měla pozvat, pokud jste nesouhlasila s jejich výrokem. To je potřeba zdůraznit ve správní žalobě.

S pozdravem Václav Krása