Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení stupně invalidního důchodu

Autor monika Szkanderová
Předmět snížení stupně invalidního důchodu
Dotaz Dobrý den p.Krása Prosím vás o pomoc ohedně přítele je po operaci páteře první operace páteře byla 11/2018 M511 ale bylo jen uvolění a po půl roce přítel musel jít na další operaci která byl 18.4.2019 a už mu byl nahrazený disk ...byl u posudkové komise kde mu byl přiznán důchod 3 stupeň ID nyní po roce mu ale důchod snížili na ID 1.stupně rozhodovali v období koronavirové pandemie bez přítomnosti partnera a nezohlednili vůbec že partner byl odeslán na CT. vyšetření jelikož má neustále bolesti.CT vyšetření ještě proběhlo ale návštěva ošetřujícího lékaře kde partner chodí už neproběhla kvůli uzavření nemocnice a ambulancí. prosím vás o pomoc ohledně podaní námitky na rozhodnutí ČSSZ o snížení ID .děkuji moc za pomoc Szkanderová Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Szkanderová,

na podání námitky máte 30 dní od doručení rozhodnutí o snížení stupně ID. Stačí, když Váš partner napíše, že podává námitku proti rozhodnutí o snížení stupně ID a to z těch důvodů, které sama popisujete v dotazu. Nejlépe je k námitce přiložit kopii rozhodnutí. Námitku musíte podat prostřednictvím OSSZ, který vydal rozhodnutí o snížení stupně ID, ale adresovat jí budete na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Počítejte s tím, že celý proces bude poměrně dlouhý, ale hlavně, že námitka nemá odkladný účinek, tzn. že partnerovi bude snížen stupeň ID. 

S pozdravem

Mgr. Václav Krása