Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pomoc

Autor Petr
Předmět Pomoc
Dotaz Dobrý večer,Mám prosbu mám 2.ID před rokem jsem si žádal o třetí stupeň id a byl mi zamítnut v té době jsem měl zhoršeny zdravotní stav a byl jsem obědnan na další lek. Vyš vté době se již rozhodlo dodal a doplnil lék.nové zprávy dodatečně,v zamítnutí bylo uvedeno že jsem nevyčerpal veškeré léčebné procedury přičemž jsem je absolvoval a byli mi přerušeny z důvodu zhoršení nemohl jsem dal v léčbě pokračovat .podal jsem proti zamítnutí rozhodnutí žalobu do Brna .žaloba byla zamítnuta mezitím jsem byl 2×hospitalizován lecim se od dectvi atopickym eg zemem nato sem dostal astma psychické potíže nato beru taky léky nato z nervozity a nosím plinki ste nervoziti to neudržím jeto nečekaně a prujmove co mam dělat prosim a mam narok na ztp a důchod mi byl priznan v roku 2009 di mě propustili z práce co mohu teď dělat prosim a zadat pane krása děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

jediné řešení je, že si požádáte znovu o ID II. stupně, protože již uplynula dostatečná doba od jeho zamítnutí. Určitý problém vidím v tom , že možná Vám budou chybět roky, protože při ID II. stupně není příjemce důchodu sociálně pojištěn, to znamená, že mu doba pobírání ID není započítávána do náhradní doby. Pokud jste celou dobu nepracoval a neplatil si sociální pojištění, tak to může být problém. Zdravotně pojištěný jste, tam problém není.

S pozdravem Václav Krása