Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Odchod z inavlidního do starobního důchodu

Autor Monika
Předmět Odchod z inavlidního do starobního důchodu
Dotaz

Dobrý den,

hodně by mne zajímalo, kdyby se člověk dožil starobního důchodu (nepředpokládám), jak by tato situace vypadala? Jsem důchodově pojištěna pouze 10 let a kousek, měla jsem chvíli III. stupeň invalidity, dříve plný a nyní už xxx let mám stupeň II. Nevypadá to na změnu, bohužel ať je stav jakýkoliv, u posudkové si mohou dělat co chtějí a zajímají je pouze tabulky. Jednou jste mi psal, že kdybych měla stále II. stupeň, přešla by pak částka na starobní. Zajímalo by mne, ale v kolika letech? Měla bych jít v 65, což je až v roce 2048, ale pokud bych neměla pojištění 35 let, tak až v 70 letech, jak by to tedy prosím vypadalo?

Předem moc děkuji.

S pozdravem Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

je to tak, že po dovršení 65 let věku se Vám automaticky invalidní důchod překlopí na starobní důchod, takže byste jej brala v 65 letech.

S pozdravem Václav Krása