Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní duchod snížení

Autor emil kalous
Předmět Invalidní duchod snížení
Dotaz
Dobrý den,
našel jsem na Vás kontakt v různých diskuzích a chtěl bych Vás požádat o radu.Měl jsem invalidní důchod 3st. pobíral jsem ho rok-V roce 2018 v dubnu jsem měl operaci zhoubného lyposarkom nádoru v hrudníku  a ještě mě odebrali část plíce.V roce 2018 někdy v říjnu mě dali plný invalidní důchod a  před měsícem letošního roku jsem byl na komisy .A tedka mě došlo že tedy snižují na 1.st. Vzhledem k tomu že stav s dýcháním  je stejný(dost se zadýchavám,mívam slabosti,dušnosti) a psychické problémy(užívám AD a po vysazení ,jsem musel zase nasadit,jelikož sem to nezvládal ten strach) nejsou v pořádku tak bych se chtěl odvolat.Kontroly v Masarykovu ustavu každé 4.měsíce Ct  jsou v pořadku.Nevím jestli má cenu se odvolávat jelikož bych byl nerad kdyby mě po odvolaní sebrali ještě st1 .Tak se chci zeptat co si o tom myslíte jestli ,když se odvolám mě mohou sebrat i tu jedničku?Doufám že mě odepíšete a poradíte.

Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kalousi,

myslím si, že je důležité, abyste podal námitku, protože se domnívám, že samotné snížení důchodu od II. stupně je poměrně neobvyklé. je pravda, že při nádorových onemocněních, pokud je léčba úspěšná, tak se snižuje stupeň invalidity nebo se i důchod odebírá. U Vás ale je zřejmé, že po úspěšné léčbě zůstaly poměrně velké trvalé následky a to musí být obsahem Vaší námitky. Dále doporučuji, abyste měl důkladnou lékařskou zprávu od specializovaného lékaře, který by měl Vám tu zprávu napsat tak, aby bylo zřejmé, že skutečně nemůžete defacto pracovat pro Vaše dechové potíže, protože ID je vlastně procento ztráty pracovních schopností. Námitku musíte podat do 30 dnů od doručení rozhodnutí o snížení stupně ID. Posíláte ji prostřednictvím OSSZ, která vydla rozhodnutí o snížení stupně ID, ale adresovat námitku musíte na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. 

S pozdravem Václav Krása