Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidní důchod

Autor Aleš Kroupa
Předmět Invalidní důchod
Dotaz Dobrý den,mám dotaz.Můj syn narozený v r.1990 trpí od mládí alergií na trávu, od 18 let psoriázou vulgaris, loni měl rozsáhlou trombozu mozkových žilních splavů, byla mu zjištěna Leidenská mutace krve, nedávno před měsícem měl záchvat na tetanii.Od června r.2019 je na nemocenské z důvodu psoriázy a trombozy.Byla mu prodloužena nemocenská o další 3 měsíce do srpna 2020. Ptám se, jestli má nárok na invalidní důchod a v jakém stupni invalidního důchodu.Dobu pojištění má splněnou. Děkuji za odpověď a přeji krásný den. Aleš Kroupa

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kroupo,

pokud Váš syn je více než jeden rok v pracovní neschopnosti, tak by měl požádat o invalidní důchod a je pravděpodobné, že se žádostí uspěje. Měli byste požádat hned na OSSZ. Je zvláštní, že mu to samo OSSZ nenabídlo.

S pozdravem Václav Krása