Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Id z mladí

Autor Eva
Předmět Id z mladí
Dotaz Dobrý den, prosim o radu ditě má17 let za par měsiců mu bude 18 let nyní máme posudek o Id. 3.stupně den vzniku invalidity před dosažením 18 let ma středni ment. Retardaci na spodní hranici pasma ciq 45 smíšena uzkost a depresivní porucha smišené poruchy chovaní a emocí dysharmonický vývoj osobnosti obezita měl individualni vzdělavani ukočenou školní dochazku nyní je na up. prosim o radu ma narok na vyplaceni důchodu zpětně když jeho nepříznivý zdravotní stav je dlouhodobý, děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

důchod by měl být vyplácen až od dovršení 18 let věku. Určitě není možné vyplácet důchod zpětně. Do 18 let je považováno ještě za nezaopatřené dítě, tudíž máte nárok například na dávky přídavek na dítě a podobně. Jakmile Vašemu dítěti bude vyplácen ID pro invaliditu z mládí, tak už není nezaopatřené, tudíž na  některé dávky  nemá nárok a jeho příjem z důchodu bude započítáván do příjmů společně posuzovaných osob. 

S pozdravem Václav Krása