Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Jana
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,prosím Vás chtěla bych se Vás zeptat jestli mám nárok na nějaký stupeň inv.důchodu.Mám hypertenzi 1.st.,jsem heterozygot C282Y poro hematochromatozu,solitrní cholecystolitias.V r.1990 jsem byla po krevních převodech nakažena hepatitidou C.Absolvovala jsem již 2 krát neúspěšnou léčebu.Až v r.2017 mi nová léčba pomohla.Ale je tam jaterní fibroza F2/3 Asi půl roku po lécbě mi začali problémy s páteří.Vyhřezlé ploténky,osteochrondoza,spondylartroza.Jsem neustále unavená,vyčerpaná.Předem Vám děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

nejsem posudkovým lékařem a tak nemohu posoudit nárok na ID. Záleží na tom, zda Vám zdravotní problémy neumožňují vykonávat zaměstnání. Pokud tomu tak je, doporučuji Vám, abyste si podala žádost o ID. Za to nic nedáte. Žádost se podává na Okresní správu sociálního zabezpečení.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása