Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dávky

Autor františek ostrčil
Předmět dávky
Dotaz Dobrý den. Mám takový dotaz. Od června loňského roku jsem evidován na úřadu práce a pobírám určitou finanční dávku. V prosinci loňského roku mi byla zjištěna špatná činnost srdce ( 15% ) a byl mi aplikován defibrilátor ICD. Od listopadu loňského roku jsem na neschopnosti. Jak dlouho mi budou ještě vypláceny dávky a kdy si mám zažádat o posouzení k přiznání ID. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ostrčile,

zatím jste chráněn tím, že jste evidován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Dávky v nemoci můžete v zásadě pobírat až 720 dní, pokud však po roce Vám prodlouží revizní lékař dávky pracovní neschopnosti. Koncem letošního roku byste asi mohl zkusit požádat o ID. Pokud člověk marodí kolem 1 roku, tak se zpravidla ID přiznává. Určitě však zůstaňte v evidenci ÚP.

S pozdravem Václav Krása