Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žaloba - nepřiznání nemocenské

Autor Daniela
Předmět Žaloba - nepřiznání nemocenské
Dotaz Dd, po úrazu jsem přesáhla podpůrčí dobu nemocenské, podpůrčí doba mi nebyla prodloužena. Na sdělení,zda bude podpůrčí doba prodloužena,jsem v pracovní neschopnosti čekala 5 měsíců - po tu dobu jsem měla příjem 0. Po 5 měsících přišel dopis, že podpůrčí doba prodloužena nebude. Revizní lékař mě neviděl, informace si nevyžádal. Jsem sama, finančně na dně. Odvolání na ČSSZ bylo zamítnuto, zbývá jen správní žaloba. Tlačí mě čas. Prosím,máte nějaký vzor k sepsání žaloby? Na právníka nemám.Jsem z Phy.Děkuji.Daniela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Danielo,

správní žaloba je na dlouhé lokte. Podává se ke Krajskému soudu a stačí, když napíšete, že podáváte žalobu na postup OSSZ ve věci prodloužení podpůrčí doby při pracovní neschopnosti s tím, že jste nedostala 5 měsíců žádnou informaci o tom, zda bude prodloužena podpůrčí doba. Tím jste se dostala do finančních potíží. K tomu přiložte Vaši žádost a dokumentaci, kterou máte. Samozřejmě, že musíte uvést své osobní údaje. Zároveň Vám však doporučuji podat stížnost na odbor posudkové služby ČSSZ, na postup revizního lékaře, který Vás nechal po tak dlouhou dobu bez informace. Pokud Vás nikdo v dohledné době neosloví na Vaši stížnost, tak mi prosím napiště na adresu v.krasa@nrzp.cz s tím, že byste mi musela podrobně popsat oi s doklady celý průběh podpůrčí doby. Bylo by možná dobré, kdybyste na stížnost napsala, že na základě doporučení předsedy NRZP ČR Václava Krásy, podáváte tuto stížnost. Jde mi o to, že píšete, že máte málo času, tak aby se stížnost co nejvíce urychlila.

S pozdravem Václav Krása