Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ůdajné zablokování snižování rent

Autor Kamil
Předmět Ůdajné zablokování snižování rent
Dotaz Dobrý den pane Krása, nemůžu si pomoct, ale nějak mi tá Vaše odpověď nesedí. Zde (http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/ostatni/valorizace-renty-vs-zvysovani-mezd-21336.html) jste prohlásil. Teď se nám podařilo zablokovat snižování rent zvyšováním minimální mzdy. Jenom bych chtěl dodat, že to jo, ale jenom ,,Částečně'. Možná to je jenom můj dojem, ale uvedu příklad. To co se Vám povedlo je jenom pro část lidí, kteří jsou na ŮP. Ale zapomělo se na druhou část, kteří pracují. My co při rentě pracujeme, tak nám se i nadále pořád zvedá a bude zvedat minimální mzda - ptám se proč? My si ten rozdíl peněz co nám je krácen min. mzdou musíme vydělat - chodit do práce s čím jsou spojené i další náklady, doprava do práce atd. My chodíme do práce, z čeho taky odvádíme daň, pojištění soc. i zdrav. A pro nás se se neudělalo nic, akorát to, že se zvedá min. mzda a to znamené zase krácení renty. A druhá část lidí si sedí doma na zadku a ještě má de.fakto přídáno. Tady je jasně vidět, že ten kdo nepracuje se má ještě líp než ten co pracuje. Proč není stejný metr na všechny? Já sem taky vyřazen od roku 2000, kdy byla min. mzda 4000 Kč, ale teď od nového roku mi budou krátit rentu o 13500 Kč- porč mi neberou jenom 4000 Kč? A to nejsem sám je nás více. Ruku na srdce - ne všichní co jsou na ŮP nemůžou pracovat... Za Vaši odpověď předem děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne Kamil.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kamile,

na webu NRZP ČR najdete veškeré informace ohledně změny v rentách. Prosím, abyste si prostudoval, co právníci NRZP ČR připravili pro příjemce rent: http://nrzp.cz/aktualne/informace-predsedy-nrzp-cr/2024-informace-c-92-2018-nahrady-za-ztratu-na-vydelku.html

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.