Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

účet nesvéprávné osoby

Autor Monika Dudová
Předmět účet nesvéprávné osoby
Dotaz

Dobrý den,žiji sama s dcerou která má 26 let, je po DMO od roku 2012 je zbavena svéprávnosti, všechny peníze( invalidní důchod, příspěvek na péči 2 stupně a příspěvek na mobilitu ) chodí na můj účet, starám se o ni od malička. Já žádný příjem nemám. Jsem určena soudem opatrovníkem, teď po mě chtějí (do 30dnů), abych ji založila účet (do teď nebyl problém,nevadilo to) A převedla ji tam její peníze.Z čeho má našetřit , když vyjdeme tak akorát. Zakládat účet se mi nechce, protože to jsou jedinné peníze co tam chodí a z kterého se platí byt, inkaso , a další nutné výdaje, nevím co mám dělat, nechci platit bance za vedení dvou účtů. Existuje nějaká výjimka, nějaká možnost jak nepřicházet o peníze , když tak jich máme málo? Dělám vše , abych dceři zpříjemnila život, aby byla šťastná, a stát mi hází klacky pod nohy a stěžuje život.

Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dudová,

nenapsala jste, kdo po Vás požaduje zřízení účtu pro Vaší dceru. Pokud je to Úřad práce, požádejte je, aby Vám žádost dali písemně a hlavně požádajte o zdůvodnění požadavku. Pokud se jedná o opatrovnický soud, tak Vám doporučuji podat také písemný dotaz a odůvodnit, že Vám tím vzniknou další náklady. Pokud bude požadavek trvat, vypište mi vše na adesu v.krasa@nrzp.cz

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.