Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

renta

Autor Václav
Předmět renta
Dotaz Dobrý den . Prosím o radu.Jsem bývaly horník razič.V roce 1992 ČID 1 stup a hornickou rentu. Jsem veden na úřadě práce. V roce 2006 druhou nemoc z povolaní plíce silikozu. 2014 praskla plíce. Roce 2015 zjistily další CHOPN .V 2017 mne daly na čekací listinu transplantační. Praha - Motol. Otázka: KDYŽ BY JSEM ŽÁDAL O PLNÝ INVALIDNÍ DŮCHOD NEODEBEROU MNE HORNICKOU RENTU? Děkuji . Přejí krásný den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václave,

nevím co je přesně hornická renta. Pokud je to náhrada mzdy za nemoc z povolání, tak samozřejmě, že výše invalidního důchodu se odečítá z renty. Tudíž renta je o ID nižší, není však odebrána. POkud je hornická renta nějaký příjem za odpracované roky, pak by se tato renta přiznáním ID nekrátila.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.